Fenntarthatósági témahét – április 25-29 között

Sétatúra a településen

A Fenntarthatósági Témahét keretében a Föld Napját ünnepeltük. Ezen programsorozatunk keretében a településen tettünk sétatúrát április végén. Az iskolától elindulva a Petőfi utcába értünk. Onnan átvágtunk egy füves, tavaszi virágoktól hemzsegő kis réten, majd a Sárszentmihály felőli határdűlőben haladtunk tovább. A távolban megcsodáltuk a virágzó repceföldeket, a Csete zöldbe borult növénylabirintusát. Közben egy kis fürge zöld gyíkocska próbált félve menekülni trappoló csapatunk elől. Miután modellt állt nekünk sietve távozott a bokrok közé. Sétánkat az Arany János utcai szabadidőparkban fejeztük be, ahol önfeledt játék követte a falusétát. A túra végén mindenki friss levegővel teleszívott tüdővel, napfénytől pirosodó arcokkal és fáradt lábakkal lépett iskolánk kapui közé.

Természetfotó pályázat

A Fenntarthatósági Témahét keretében a Föld Napját ünnepeltük. A természetfotó pályázatunkra a gyerekeknek saját készítésű természetfotókkal lehetett pályázni. Nagyon sok szép kép készült. Volt amelyiken harmatos fenyőág, erdei árnyak, hálóját szövögető pók, közeledő viharfelhők, gyönyörű virágok voltak láthatóak. A beérkezett fotókból kiállítást is szerveztünk az iskola folyosóján. A legjobban sikerült képekre tanulóink és tanáraink is szavazhattak. A díjazottak a következő tanulóink voltak:

I. helyezett Bán András Bertalan 6.o. Mekk Elek című képe lett.

II. helyezett Bagó Laura 8.o. Szerelem égbolt

III. helyezett Bodnár Noémi 8.o. Balatoni naplemente

Különdíjban Makk Máté 5.o. Süni képe részesült.

Újrahasznosítható anyagokból tárgykészítés

A Fenntarthatósági Témahét keretében újrahasznosítható anyagokból lehetett bármilyen használati, vagy dísztárgyat készíteni tanulóinknak. A gyerekek nagyon ügyesek és kreatívak voltak. Többek között Pet-palack családot, kupakcicát, Pet-malacot, Pet-nyuszit, virágtartót, díszpárnát, babaházat és kupakhölgyet, valamint napelemes lámpácskát készítettek a gyerekek. Iskolánk tanulói és tanárai szavazhattak a legjobb, legötletesebb alkotásokra.

A győzelmet Horváth Jázmin negyedikes diákunk babaszobája érdemelte ki.

II. helyezett Bálványos Fanni-Imre Dorina 7. osztályos hölgyek kupaklédije lett.

A III. helyezést Borbély Száva 2. osztályos tanulónk Pet-malaca ért el.

Különdíjban részesült Feind Róbert 4. osztályos tanulónk napelemes lámpácskája.

Köszönjük az alkotásokat és gratulálunk a díjazottaknak!