Pályaorientációs nap – június 14.

Június 14-én az 5-6-7. osztályos tanulóink pályaválasztási programokon vettek részt.

Az első órában egészségügyi szakoktatók segítségével ismerkedtek egészségügyi szakmákkal.

Utána a 7. osztályosok a továbbtanulási lehetőségekkel a középiskolai rendszer felépítésével ismerkedtek.

Az 5. és 6. osztályosok az asztalos szakma fogásait sajátították el.

Végül tanulóink honvédségi bemutatón vettek részt.

Köszönjük az együttműködését a program szervezésében közreműködő Fejérmepsz, FMKIK és a Honvédségi Toborzó Iroda munkatársainak.

Tanulók véleménye a pályaorientációs napról:

Belányi Levente 8. osztályos tanuló

Érdekes volt látni hogy mennyire sok dolog áll egy kórház felépítése mögött. Én korábban azt hittem, hogy a technikum az rosszabb, mint a gimnázium, pedig ugyanott vannak. A kedvencem a honvédségi előadás volt, azon belül is a gránátdobás.

Mohácsi János 6. osztályos tanuló

Nekem legjobban az asztalos tetszett mert, érdekes volt mikkel dolgozik.

Makk Benedek Bálint 7. osztály tanuló

Nekem a kedvencem a honvédség volt tetszett hogy milyen fegyelmezettek a katonák. A pályaválasztási út mutató hasznos volt sok mindent tudtam meg magamról. A kórházas előadás nagyon érdekes volt mert infúziót adhattam, és jó volt látni ,hogy mennyire figyelnek a betegre a korházban.