Világ legnagyobb tanórája

Az idén iskolánk is csatlakozott a világszerte meghirdetett Világ legnagyobb tanórája programhoz.

Ezt az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) hozta létre annak érdekében, hogy a világ lehető legtöbb iskolájába járó tanuló ismerje meg azokat a globális célokat, amelyeket csak összefogva, egymást segítve érhetünk el.

Október hónap elején tartottunk az osztályokban olyan tanórákat, amelyeken megismerkedtünk a közösen kitűzött globális célokkal, amelyek az emberek, emberiség többségét érintik és bizony megoldásra várnak. Többek között a szegénységgel, éhínséggel, klímaváltozással, egyenlőtlenségekkel, háborús konfliktusok okozta következményekkel és számtalan más, fontos tématerülettel találkoztunk. A gyerekekkel témabemutatást, megbeszélést, érzékenyítést, drámajátékokat játszottunk, illetve megpróbáltunk megoldási javaslatokkal is élni.

Remélhetőleg minél többüknél alakult ki az a gondolat, érzés, amely a későbbiek során cselekedetté is válik, így jobbá, szebbé, élhetőbbé válhat a világunk.