Erdei iskola 8. osztály május 25-27.

2022. május 25-27. között iskolánk nyolcadikos tanulói erdei iskolában vettek részt a Lovasberény mellett található Lujza-majorban. A halastavak partján álló tábort öt kis faház, több tűzrakóhely, stég és szabadtéri fedett kiülő alkotta.

A helyszínre utazás menetrend szerinti tömegközlekedési eszközökkel történt. A gyerekek így egy kicsit az önállóságra nevelésből is ízelítőt kaptak a tábort szervező Balázs bácsi instrukciói alapján. A feladatot roppant ügyesen megoldották tanulóink. Az autókkal kiszállított csomagok a táborban várták már a gyerekeket. A szállás elfoglalás gyorsan lezajlott mivel már korábban megtörtént a szoba beosztás a gyerekek között.

Rövid pihenést követően az osztály átlátogatott az Egyedi család közeli családi  gazdaságba, ahol egy projekt záró- és tanösvény avatóünnepségen vehettek részt. Az esemény népzenei bemutatóval kezdődött, majd megismerhették a terület természeti jellemzőit, a gazdaság életét és megkóstolhatták a helyben készített sajtokat, szalámikat, sonkákat és szörpöket.

Miután jól belakott a csapat ismét buszra szálltak és beutaztak Lovasberénybe. Itt a Cziráky-kastélyt barangolhatták be a gyerekek egy helyi lokálpatrióta Farkas Lajos bácsi vezetésével. Rengeteg érdekes információ és történelmi eseményhez kapcsolódó történet elhangzott a túra során. Tanulóink érdeklődve hallgatták a tárlatvezetést, majd tettek fel kérdéseket azok kapcsán. A kastélyból a közeli fagyizóba vezetett a gyerekek útja, ahol megkóstolhatták a helyi cukrászda finomabbnál finomabb fagylaltjait és süteményeit. Mivel közeledett a vihar gyorsan buszra szálltak és visszaindultak a táborba iskolásaink. A táborba vezető úton már kicsit esett az eső, de ez nem szegte kedvét a csapatnak. Gyors átöltözés után minden faház elkészítette magának a vacsoráját az otthonról hozott alapanyagok felhasználásával. Így készült carbonara tészta, rizs, rántott csirkemell, különböző saláták és steak burgonya, cigánypecsenyével. Miután a finom vacsorák elfogytak még egy kis esti beszélgetés következett, majd nyugovóra tért mindenki.

Másnap miután Tamás bácsi beszerezte a reggelihez szükséges élelmiszereket a közeli pékségből és azt el is fogyasztották tanulóink, felkerekedett a csapat Balázs bácsi rövid túrájára a Velencei-hegységbe.

Az előző napi esőnek már nyoma sem volt, mert a napocska gyorsan felszárította a talajt. Iskolásaink lába gyorsan tette meg a kijelölt távot és az Ingó-köveknél az elképesztő kilátás kárpótolta a túrázó csapatot. Rövid pihenő után a lefele út egy másik útvonalon történt meg. Néha még az ösvény sem látszott, néha csak nadrágon csúszva, de csodás tájon kanyargott az út. A táborba visszaérkezve megpihent a fáradt csapat. Majd fát gyűjtött az osztály az esti tábortűzhöz. Két tanárjuk lelkesen kezdett bele a vacsorára tervezett csirkepaprikás elkészítéséhez. Rövidesen finom illatok lengték be az egész tábort. Az éhes gyereksereg sűrűn érdeklődött, hogy mikorra is készül már el a vacsi, mert ők már nagyon is megkóstolnák. Miután elkészült és megkapták az adagokat vidáman kezdtek bele az étkezésbe. Vacsora után a tábortűz mellett még pillecukrot sütögetett az osztály, közben zenét hallgattak és a végén énekelt is a csapat. Igazi tábori hangulat uralkodott az egész társaságon.

A reggeli ébredést követően mindenki rendet rakott a házában, összerakta a poggyászát és az osztály elindult vissza az iskolába. Útközben ismét ügyesen fel- és leszálltak a buszokról, majd minden különösebb gond nélkül megérkeztek az iskola épületénél várakozó szüleikhez.

Reméljük mindenki sok élménnyel gazdagodott és jól érezte magát az utolsó közös általános iskolai táborban!