Madarak fák napja

2023. május 10-i héten a Madarak, fák napi programokkal színesítettük a tanórákat.

Rajz órákon a folyosó és tanterem dekoráció részeként madarakat készítettek tanulóink, amik kikerültek a folyosói óriásfákra. Az alsósok a napközis tanórákon, a felsősök a délelőtti órákon ismerkedtek az iskola területén lévő fákkal, rövid terepséta keretében. Párkereső és madárkereső játékkal tanultak meg sok-sok fajt. Az alsósok csipeszes madárcsőrrel zsenília drótból készült hernyókat gyűjtögettek. Színezős, hajtogatós módszerrel madáretetőt készítettek. Ügyes kezek szakkör témája is a madarak voltak, többféle technika és anyag felhasználásával készültek az alkotások. Rajzversenyt is hirdettünk tanulóinknak, aminek a beadási határideje május 26.

Rajzverseny eredménye:

I. helyezett