Diákolimpia – 2023 október 14.

Karate diákolimpia: úrhidai arany- és bronzérem

A Karate Világszövetség (WKF – World Karate Federation) égisze alatt lebonyolított karate diákolimpiát az oktatásért felelős miniszter a Magyar Diáksport Szövetséggel közösen hirdette meg. Megrendezését a Magyar Karate Szövetség tagszervezete, a Magyarországi Goju-Ryu Szövetség vállalta, a viadalnak szombaton a szigetszentmiklósi városi sportcsarnok adott otthont.

A megjelent sportolókat, edzőket, hozzátartozókat és nézőket Mészáros János, a Magyar Karate Szövetség elnöke köszöntötte. A versenyre 55 egyesület 600 versenyzőjének nevezése érkezett be, 101 kategóriában. A karate sport népszerűsítésén túl gazdára találtak az egyéni kata és WKF kumite bajnoki címek és helyezések.

Az Úrhidai Karate Egyesületet két sportoló és edzőjük képviselte a rangos versenyen. A versenyzők között magyar bajnokok, nemzetközi és hazai megmérettetések helyezettjei szerepeltek, karatékáink ilyen versenyzői közegben igyekeztek a lehető legjobb eredményt elérni – mondta el lapunknak Soós Tamás edző.

Először a kata (formagyakorlat) versenyszámokat rendezték meg. Az úrhidai Borbély Száva Dóra egészen a döntőig menetelt, és ott végül a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, begyűjtve a diákolimpiai bajnoki címet. Mohácsi János az ötödik pontszerző helyen végzett.

Az úrhidai ifjak azután a WKF kumite (küzdelem) versenyszámmal folytatták szereplésüket. János ügyesen menetelt előre, és ugyan a döntőbe nem került be, de vigaszágon legyőzte ellenfelét, s ennek köszönhetően felállhatott a dobogóra, diákolimpia bronzérmes lett. Száva a pontszerző ötödik helyet szerezte meg.

Száva és János ismét megmutatta, hogy jól halad a felkészülésük az egy hónap múlva Franciaországban megrendezésre kerülő karate Európa-bajnokság előtt, mely kiemelt megmérettetésként szerepel számukra az éves versenysorozatban – tette hozzá Soós Tamás.

Eredmények:

Aranyérem: Borbély Száva Dóra (egyéni formagyakorlat). Bronzérem: Mohácsi János (egyéni küzdelem). Pontszerző helyek: Borbély Száva Dóra (egyéni küzdelem, 5. hely). Mohácsi János (egyéni formagyakorlat, 5. hely).

V .VARGA JÓZSEF – FEOL