Európai Diáksport Nap 2023

Iskolánk a korábbi éveknek megfelelően az idén is csatlakozott az Európai Diáksport Nap programjához. A 2023-as ESSD központi témája: „Öröm a sportban és a testmozgásban”. Ennek szellemében szó szerint örömmel vittük ki a természetbe a testnevelés órákat, mert az idei évben a Sárpentelei parkerdőben bonyolítottuk le a sportnapunkat.

A vidám hangulatú, mozgalmas napot közös reggeli erdei sétával kezdtük, majd az erdei futópályán körverseny formában különböző aktivitásokon vettek részt tanulóink, ahol kétszeresen is teljesítették a 2023 méteres távot.

Mindenki tapasztalhatta magán, hogy a mozgástól nem csak a testünk lesz fittebb és energikusabb, és nem csak a testünk mosolyog, hanem általánosabb jobb kedvünk lesz, motiváltabbak leszünk, jobban teljesítünk a tanulásban, jobb arcok leszünk a szüleinkkel és a barátainkkal. Az egész napos programunkon mi is átadtuk a mozgás szeretetét a diákjainknak és megmutattuk számukra, hogy mennyi örömet szerezhetnek vele maguknak és egymásnak.

A mozgásos gyakorlatok között szerepelt ugrókötelezés, célbadobás, vágtafutás, lajhármászás és népi játékok. Az elméleti feladatok során legfőképp a természettel és az erdei élővilággal kapcsolatos kérdések szerepeltek. Így madár ismeret, leíró vers írása a környezetünkről, képkirakó növényekről és activity játék volt az elméleti palettán. Mindezekkel továbbra is eleget tettünk az Ökoiskolai vállalásainknak. A gyerekek boldogan teljesítették a túraállomásokat, és a központba visszaérkezve örömmel állapították meg, hogy a tanár bácsik irányítása mellett szülői segítséggel elkészült a finom paprikás krumpli. Padokra és a fűbe leülve fogyasztotta el az jól megérdemelt ebédjét kicsi és nagy egyaránt.

Az erdei helyszín remek lehetőség volt mindenkinek, hogy kicsit kimozduljon a megszokott környezetéből és feltöltődjön az ingergazdag környezetben. Hazafele úton a gyerekek csacsogva, szinte egymás szavába vágva mesélték élményeiket egymásnak.

2023. szeptember 29.